موضوعات محوله به وکیل ملک

موضوعات محوله به وکیل ملک

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

موضوعات محوله به وکیل ملک

موضوعات محوله به وکیل ملک

موضوعات محوله به وکیل ملک

وکیل ملک ، از جمله وکلایی است که به هنگام وجود بحث و دعوا بر سر املاک و اموال غیر منقول، مراجعات زیادی به او می شود. آمار نشان می دهد که چیزی حدود ۵۰ درصد از پرونده هایی که در محکمه های دادگستری مطرح می شوند در رابطه با اختلافات و دعواهای ملکی هستند. این پرونده ها به دلیل جزئیات و پیچیدگی های زیادی که دارند معمولا بسیار وقت گیر بوده و برای رسیدگی به آن نیز باید مسائل و موراد مختلفی مورد بررسی قرار گیرد. بنابراین در هنگام بروز مسائل و مشکلات این چنینی باید به افرادی مراجعه کرد که در این زمینه تخصص و تجربه کافی دارند.

اگر در زمینه ملک و املاک با فرد دیگری مشکل پیدا کردید بهترین فردی که می تواند در این رابطه به شما کمک کند وکیل ملک است. وکیل ملکی به کسی گفته می شود که در حوزه دعواهای ملکی تجربه و تخصص زیادی داشته و از پیچ و خم ها و مسائلی که در این رابطه وجود دارد، کاملا مطلع است. از آنجایی که قوانین موجود در این زمینه بسیار زیاد بوده و اغلب مردم نیز از این قوانین بی اطلاع هستند پس لازم و ضروری به نظر می رسد که برای حل دعواهای ملکی به فردی که دانش و تجربه را به صورت یکجا در اختیار دارد، مراجعه کرد.

یک وکیل دعاوی با چه مواردی بیشتر سر و کار دارد

همان طوری که در خطوط بالاتر به آن اشاره شد وکیل ملک با دعواهایی که موضوع آنها ملک است، سروکار دارد. بیشترین مواردی که این وکیل در طول دوران وکالت خود با آن درگیر است شامل موارد ذکر شده در ادامه هستند.

تخلیه

یکی از عمده مواردی که برای رسیدگی به وکیل ملک سپرده می شود، تخلیه است. تخلیه دعوایی است که در آن یک مستاجر حاضر به تخلیه ملک بعد از تمام شدن مدت اجاره اش نیست. در این صورت مالک حق دارد تا با مراجعه به شورای حل اختلاف، دستور تخلیه را دریافت کند و از این طریق مستاجر را ملزم به خالی کردن ملک مورد نظر کند.

تصرف عدوانی

از دیگر پرونده هایی که برای حل آن به وکیل ملک مراجعه می شود تصرف عدوانی است. تصرف عدوانی نیز به عملی گفته می شود که در آن فردی ملکی را بدون اطلاع مالک یا مستاجر تصرف می کند. نکته ای که در این میان لزوم مراجعه به وکیل را توجیه می کند، امکان بررسی تصرف عدوانی از نظر کیفری و قانونی است. ، اگر دعاوی شما به عنوان فردی که ملکش مورد تصرف واقع شده به صورت حقوقی مطرح شود، نمی توانید آن را به صورت کیفری نیز اقامه کنید، اما دعاوی کیفری را می توان به صورت حقوقی نیز مطرح کرد. به همین دلیل است که توصیه می شود در این دعاوی به یک وکیل با تجربه و متخصص مراجعه کنید.

خلع ید

خلع ید نیز پیچیدگی های زیادی داشته و گاهی به دلیل آنکه مردم عادی نمی دانند باید تحت چه عنوانی دعوای خود را مطرح کنند، ممکن است دچار مشکل شده و حقی که باید به آن دست پیدا کنند را به خاطر نداشتن اطلاعات کافی از دست بدهند. در خلع ید، ملک به صورت قانونی در اختیار متصرف قرار داده می شود اما بعد از اتمام قرارداد، ملک به مالک اصلی تحویل داده نمی شود.از آنجایی که در قانون اصلاحات دیگری مانند دعوای تخلیه ید، تخلیه، تصرف عدوانی و یا دستور تخلیه نیز وجود دارد و مردم عادی از تعاریف این واژه ها به خوبی اطلاع ندارند، ممکن است پرونده خلع ید به خوبی پیش نرفته و نتیجه مورد نظر حاصل نشود.

وکیل ملک باید دارای ویژگی هایی زیر باشد

  1. صداقت در کار از وارد مهم یک وکیل خوب به حساب می آید
  2. گزارش دهی منظم به موکلین جهت اطلاع از روند اجرایی پرونده ملک
  3. دادن حق‌الوکاله منصفانه
  4. دادن نتیجه خوب و اثر بخش به موکل

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای post-buy.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:post-buy.ir | نقشه سایت